Смерть Івасюка

Нова пісня Лорак

Заручини Мурата

Фільм про Філіпа

Скандал з Безрук

Співають всі

Чому так багато сексу в українських кліпах? Відповідають режисери

Ми поспілкувалися з трьома кліпмейкерами – Германом Нєновим, Юрієм Двіжоном і Юрієм Катинським, й дізналися у них, чому в кліпах так багато відвертості та еротичного підтексту
Чому так багато сексу в українських кліпах? розповіли режисери
Чому так багато сексу в українських кліпах? розповіли режисери / Фото: Сьогодні

Що буде, якщо ви вирішите подивитися сучасні кліпи на YouTube або увімкнете будь-який музичний канал на ТБ? Правильно, ви побачите яскраві фарби, стильний одяг, гарні кадри і, в більшості випадків, напівголі тіла наших зірок шоу-бізнесу, які красиво (і не дуже красиво) звиваються перед камерою. Мінімум одягу, максимум пристрасті, емоцій і...сексу.

Комусь оголені тіла і сексуальний підтекст не здаються чимось негативним, інші впевнені – такі меседжі в кліпах сучасних зірок ведуть до деморалізації суспільства. Або справа зовсім не в самій наготі, позах і характерних рухах, а в тому, яким чином це все подано глядачеві?

Реклама

Кадр з кліпу MARUV
Кадр з кліпу MARUV / Фото: Скріншот з YouTube

Чому люблять відвертість, або тенденція "оголення"

У цьому питанні думки кліпмейкера і режисера-постановника Германа Нєнова і режисера Юрія Катинського збіглися: тенденції, як такої, немає – тренд на "секс" у відеороботах селебрітіс почався набагато раніше. А зараз він йде на спад.

Є й такі артисти, які навпаки стають більш одягненими, перестають грати на своїй сексуальності, виростають з неї. Коли ти роздягаєшся – найлегше привернути до себе увагу. Чи може артист зробити це красиво – вже інше питання, – каже Герман Нєнов.

Герман Нєнов
Герман Нєнов / Фото: пресслужба

Реклама

На думку Юрія Катинського, багато знаменитостей навпаки почали "одягатися" в кліпах, та й цензура в тому ж YouTube дається взнаки – там нерідко блокується контент еротичного характеру.

Так, наші кліпи стають більш сміливими й відвертими – безперечно. Та не в сенсі голого тіла, а в своєму висловлюванні. Ті, хто бездумно роздягаються, як на мене, просто не мають що сказати публіці, – каже Юрій.

Кліпмейкер Юрій Двіжон упевнений – якщо є що показати, чому б не скористатися такою можливістю? За словами режисера, це цілком нормально і природно, що люди частіше звертають увагу на оголені тіла.

Аналізуючи навіть свій Instagram, я прийшов до висновку, що всі мої пости, на яких я без футболки, збирають більше лайків, ніж інші, в яких я просто ділюся своїми роботами, наприклад. Їжа і секс – одні з основних запитів будь-якої людини, і в цьому немає нічого поганого. Головне красиво і правильно це подати, не всім артистам це дано, – ділиться Двіжон.

Юрій Двіжон
Юрій Двіжон / Фото: facebook.com/Dvizhon

За ким останнє слово?

Реклама

За словами Германа Нєнова, він ніколи не буде йти на поводі у артистів, але якщо артист не готовий роздягатися, то, звичайно, змушувати його це робити кліпмейкер не буде.

Якщо артист роздягається в кліпі, значить, він, як мінімум, несвідомо хотів цього і був до цього готовий. Навіть, якщо це була ідея режисера, то бажання дозрівало у артиста в голові, а готовність прийшла вже в тандемі з режисером! – каже Герман Нєнов.

За словами Юрія Катинського, оголене тіло артиста – це інструмент, яким дуже важливо вміти користуватися, щоб зуміти "донести певну думку" і розповісти історію глядачеві. І нерідко буває так, коли в кліпах лише "створюють видимість сексуальності".

А сексуальність – це не про тіло, а про харизму і самовідчуття людини. У поглядах, поведінці та вчинках її більше, ніж у відретушованій дупі, – запевняє Катинський.

Юрій Катинський
Юрій Катинський / Фото: пресслужба

Юрій зізнається – він любить роздягатися і роздягати, та щоразу на цім шукає "характер і настрій", а хто саме запропонував додати еротичні елементи в кліп – не так важливо, головне – щоб режисер з артистом дивилися в одному напрямку.

Мій улюблений тип сексуальної енергії: чорний, магнетичний і в'язкий, як нафта. Тому я часто повертаюся до відьомських образів, таких як у кліпі Alina Tim "На Кубу". Загалом, від кого надходить пропозиція оголення в кадрі – справа ситуативна, – говорить режисер.

А Юрій Двіжон каже, що багато й справді залежить від режисерів. Як приклад він навів свій кліп для Христини Соловій. Під час зйомок даної відеороботи, за словами Двіжона, він умовив співачку додати сцену, де вона позує напівоголена.

Цей епізод я запропонував Христині сам, вона не відразу, але погодилася. Побачивши готовий монтаж кліпу і себе, впевнений, вона ні про що не шкодує, ну й, безсумнівно, її шанувальники оцінили цей момент теж, – ділиться Юрій.

Вплив Заходу?

Герман Нєнов згоден з думкою про те, що багато тенденцій приходять в Україну з-за кордону, зкорема зі США й країн Західної Європи – на американських і європейських зірок шоу-бізнесу рівняється мало не весь світ.

Всі ми орієнтуємося на Захід у тих чи інших тенденціях. Професіонал завжди переглядає західні шоу та відео, не стоїть на місці і займається саморозвитком. Я б не сказав, що зараз існує "мода" на оголені тіла, але українські артисти роздягаються все красивіше й красивіше, без перебору, без вульгарності, з певною емоцією та естетикою. І це чудово! – каже Нєнов.

Кадр з кліпу Наді Дорофєєвої
Кадр з кліпу Наді Дорофєєвої / Фото: Скріншот з YouTube

Юрій Катинський підкреслює, що голе тіло – це красиво і нормально, воно не має викликати асоціації із сексом або чимось непристойним.

Ми нарешті повертаємося до культурного начала та усвідомлень, що оголене тіло – це природно та красиво. Довгий час на наших територіях таке сприйняття було табуйованим, тому ми переймаємо цей досвід з країн, де погляди більш вільні та незаангажовані, – запевняє Юрій.

Юрій Двіжон додає, що тенденція "сексу" в кліпах могла прийти не тільки із Заходу, але і з російського шоу-бізнесу, який довгий час чинив вплив на український.

Кадри з кліпу Насті Каменських
Кадри з кліпу Насті Каменських / Фото: Скріншот з YouTube

Відвертість – погано чи добре?

Герман Нєнов упевнений, що секс – це завжди добре за умови, що він знятий красиво, а не вульгарно. Схожої думки також дотримується Юрій Катинський:

"Добре" або "погано" може стосуватися тільки ідеї відеотворів. Це працює або не працює? Рухає в правильному напрямку або ускладнює зчитування? Якщо "відвертість" не дорівнює "вульгарність", то чому ні? – каже Юрій.

Кадр з кліпу Христини Соловій
Кадр з кліпу Христини Соловій / Фото: Скріншот з YouTube

Юрій Двіжон додав ще одну цікаву думку: нашим зіркам варто було б бути відвертими не тільки у кліпах, але в інтерв'ю!

Мало хто відверто говорить про свою сексуальну орієнтацію, про залежність від наркотиків, алкоголю, психічні проблеми, депресії тощо. Бажаю, щоб наші зірки в цьому брали приклад у своїх західних колег. Голими сідницями або торсом з кубиками зараз нікого не здивуєш, а ось голою душею – 100% можна, – міркує Юрій.

Відвертість vs. вульгарність

Герман Нєнов запевняє, що головне в кліпі – це художній задум, а "секс заради сексу", за словами режисера, позбавляє кліп особливого сенсу. Відмінний приклад красивої сексуальності в кліпах, на думку кліпмейкера, це роботи Дженніфер Лопес.

Кадр з кліпу Дженніфер Лопес
Кадр з кліпу Дженніфер Лопес / Фото: Скріншот з YouTube

Юрій Двіжон упевнений, що у даному питанні все залежить від артиста, а Юрій Катинський радить завжди ставити одне запитання: "А навіщо це потрібно?" Юрій навів як приклад фінальну сцену оргії в фільмі "Парфумер", де такий епізод був необхідний за задумом автора.

Висновки

Ось, що ми зрозуміли, поспілкувавшись з режисерами на таку пікантну тему:

  • більшість даремно вважає, що саме зараз в українських кліпах занадто багато відвертого контенту – така тенденція почалася давно, і, на думку кліпмейкерів, вона навіть йде на спад;
  • найголовніше – красиво показати оголене тіло та будь-які інші еротичні моменти у відеороботі, але не у всіх сьогодні це виходить;
  • оголене тіло – інструмент для залучення уваги, яким важливо вміти правильно користуватися;
  • багато українських режисерів (і не тільки) при створенні творчих проєктів дійсно орієнтуються на Захід, де тема сексу й образ оголеного тіла не є чимось ганебним;
  • головне в кліпі – художній задум, а не секс заради сексу.

Дякуємо режисерам за цікаві думки і сподіваємося, що українські артисти в тандемі з кліпмейкерами в майбутньому робитимуть все більш якісний продукт, адже нам уже є ким і чим пишатися!

Нагадаємо, Тіна Кароль вперше показала уривок невиданого кліпу, який зняв Алан Бадоєв. Раніше Аліна Гросу випустила кліп, де референсом для її образів стала Круелла з фільму з Еммою Стоун.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
Life Сьогоднi в telegram-каналi Пiдпишись на RSS-канал Life Сьогоднi на Google News

Рекомендації

Реклама
Опитування
Ніколь Кідман для американського Harper's Bazaar
Всі обговорюють
Кондратюк вимагає заборонити концерти російських зірок в Україні
Цікавить
Прем'єра
Фільм-портрет про принца Філіпа. Спогади королівської сім'ї
Що подивитися ввечері

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти